info@zelalozgemimarlik.com +90 342 999 19 79 (pbx)
ZELAL ÖZGE MİMARLIK
ZELAL ÖZGE MİMARLIK
ZELAL ÖZGE MİMARLIK
ZELAL ÖZGE MİMARLIK

Hakkımızda

ZELAL ÖZGE MİMARLIK

Çağdaş tasarım çizgisini tecrübeyle harmanladık...

Mimarlık ofisimiz; Mimari tasarım konusunu bulunduğu yere özgü koşullar ve olanaklar çerçevesinde ele alan, insan, kentsel ve doğal çevreyi önemsen kreatif bireylerden oluşan bir ekipten oluşmaktadır.

Mimari tasarım pratiğimiz, estetik yönü ve teknik boyutlarıyla birlikte bir bütün olarak ele alınıp uygulamaya ilişkin deneyim ve bilgi birikimiyle zenginleşerek gelişmeye devam etmektedir. Bu doğrultuda amacımız Gaziantep'in merkezindeki ofisimizden dünyanın her noktasındaki işverenlerimiz ve projeleri için beklentilerine uygun çözümler getirerek mutlu olabilecekleri mekanlar yaratmaktır.

Çalışma şeklimiz son derece yalın ve etkilidir. İnsan psikolojisi ve ergonomi ile başlayan, finansman ve mühendislikle devam eden planlama sürecinde mimari üretim sürecimizi besleyecek sürekli gelişen dijital tasarım araçlarından da faydalanarak misyonundan taviz vermediği başarı kriterini standart almaktadır.

Doğal kaynakların giderek azaldığı dünyamızda; geri dönüşüme elverişli yapılar ve ekonomik mimari çözümler sunma konusunda oldukça hassas davranılmaktadır.

Mimari ve iç mimari alanında ölçek ve kategori bakımından geniş bir yelpazede çeşitlenen projeler, konsept tasarım aşamasından detay çözümlerine kadar büyük bir titizlikle yürütülmektedir. İş verenin talebine göre bazı projelerin inşaat sürecine de dahil olunmaktadır. Mimariyi destekleyen diğer mühendislik disiplinlerinin hazırladıkları statik, elektrik, mekanik projeleri ve peyzaj projelerinin mimari tasarım anlayışımızla uyumlu olmasına son derece önem verilmektedir.

Icon 1
Endüstriyel Yapılar
Icon 2
Ofis ve İdari Yapılar
Icon 3
Kültür Sanat Yapıları
Icon 4
Konut Yapıları
Icon 4
Kompleks Yapılar
Icon 4
İç Mekan Yapılar
Process 1

01 İLK BULUŞMA

Sizi dinliyoruz, vizyonunuzu öğrendikten sonra isteklerinize ve hedef kitlenizde en uygun çözümlerle size geri dönüyoruz.

Beklentileriniz önemli
Süreç Analizi
Hızlı ve Pratik Yaklaşım
Uygulama Planlaması

02 PROJELENDİRME

Amacımız kağıt üzerinde müşterilerimize sunduğumuz tasarımların, farklı beklentileri karşılayacak kalitede, uygulama aşamasında ise hayallerin gerçeğe dönüşebildiğini gösterecek nitelikte olmasıdır.


En Doğru Plan
En Modern Modelleme
En Uygun Konsept
En Kısa Zamanda
Process 2
Process 3

03 İDEAL FİKİRLER

Projelerimiz; mimarlık kuramına ait düşünsel birikim, sezgisel mekan algısı ve mimari uygulama deneyiminin nesnel bilgisiyle harmanlanan zengin bir nüveden türemektedir.

Tecrübe ve Deneyim
Teori ve Pratik Uyumu
Ar & Ge Katkısı
Beyin Fırtınası

04 UYGULAMA

Uygulama sürecinde maliyet, nitelikli görsel algı, enerji performansına yönelik tasarım anlayışı, doğal çevreye uyum gibi kriterlerle doğru tasarım kararlarını hızlı ve kaliteli uygulama ekipleriyle hayata geçirir.


En Doğru Ekip
En Son Teknoloji
En Ekonomik Çözümler
En Pratik Uygulamalar
Process 4